Nowi mundurowi w lubuskiej policji

06-07-2018

Do garnizonu lubuskiej policji dołączyło dwudziestu nowych funkcjonariuszy. Słowa roty powtórzyło 9 kobiet i 11 mężczyzn.

Podziel się ze znajomymi
Ślubowanie policjantów
Ślubowanie policjantów | KWP Gorzów
Do garnizonu lubuskiej policji dołączyło dwudziestu nowych funkcjonariuszy. Słowa roty powtórzyło 9 kobiet i 11 mężczyzn.

Słowa powitania do nowo przyjętych funkcjonariuszy skierował p.o. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztof Sidorowicz: Służba w Policji to czas nie tylko wielu ciekawych wyzwań, ale przede wszystkim szczególnego poświęcenia, wytężonej pracy i gotowości do niesienia pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują. Żaden dzień służby nie jest taki sam, każdy przynosi nowe doświadczenia. Ślubowanie to dopiero początek niezwykłej drogi, jaką jest służba w Policji. To także otwarcie nowego rozdziału w Waszym prywatnym życiu. Wypowiadając słowa roty ślubowania, złożycie publiczne przyrzeczenie, w którym zobowiążecie się strzec państwa i jego obywateli.

Uroczystość zgromadziła kadrę kierowniczą Lubuskiej Policji. Wziął w niej udział również Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, który życzył satysfakcji, sukcesów i profesjonalizmu podczas wykonywania zadań służbowych. Zwrócił się także do rodzin policjantów z prośbą o wspieranie ich podczas całej policyjnej misji, która jest piękna, ale i niezwykle trudna.

Teraz młodych adeptów policyjnej służby czeka sześciomiesięczne szkolenie. Po jego ukończeniu trafią oni do jednostek w Gorzowie, Zielonej Górze, Nowej Soli, Świebodzinie i Żaganiu.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto