Kiedy pojedziemy linią do Grodziska?

12-07-2018

To pytanie wciąż zadają pasażerowie. Kolejarze odpowiedzi na razie nie znają. Jest za to wniosek wykonawcy o przesunięcie terminu.

Podziel się ze znajomymi
Kiedy pojedziemy linią do Grodziska?
Kiedy pojedziemy linią do Grodziska? | fot. PKP PLK
 Firma, która remontuje trasę w kierunku Grodziska Mazowieckiego chce, by prace mogły zostać zakończone do 20 października. Kolejarze zapewniają, że chcą dołożyć wszelkich starań, by modernizacja zakończyła się jeszcze przed 1 października. Wtedy bowiem rozpoczyna się nowy rok akademicki i studenci tłumnie ruszą pociągami na uczelnię. Prace jednak się przedłużają i ich końca nie widać. PKP PLK będzie rozmawiało z wykonawcą w tej sprawie jeszcze w połowie lipca.

Linia obwodowa natomiast ma być przejezdna już od września. Tam kończą się prace przy wiaduktach, stawiane są przystanki kolejowe, tory i trakcja. Jednak kolejarze przyznali, że dłużej poczekamy na nowy Dworzec Zachodni. Jego modernizacja miała rozpocząć się już w przyszłym roku i zakończyć do 2022. Nowy termin zakończenia prac na terenie Warszawy Zachodniej to rok 2023. Wciąż trwa bowiem przygotowywanie potrzebnej dokumentacji projektowej.

Nie wiadomo także co z przebudową linii średnicowej. Miasto nie chce bowiem dać zgody na całkowite zamknięcie tej linii na czas prac. Chce by pociągi regionalne nadal mogły kursować po średnicy, a dalekobieżne przez linię obwodową. Miałaby je obsługiwać stacja Warszawa Gdańska, ale ta wciąż nie jest do tego gotowa.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto