Koncepcja szkoły podstawowej na Odolanach już gotowa

13-09-2018

Placówka ma stanąć przy ulicy Karlińskiego. Od lat jest wyczekiwana przez mieszkańców. To dlatego, że razem z nowymi blokami przybywa tam dzieci.

Podziel się ze znajomymi
Koncepcja szkoły podstawowej na Odolanach już gotowa
Koncepcja szkoły podstawowej na Odolanach już gotowa | fot. Urząd Dzielnicy Wola
Urzędnicy zapowiadają, że placówka będzie nowoczesna, funkcjonalna i ekologiczna. Na jej terenie będą między innymi: dwa boiska wielofunkcyjne, plac zabaw dla dzieci i zielone miejsce spotkań dla uczniów. Szkoła ma pomieścić około sześciuset uczniów z 24 klas. W planach są także cztery oddziały przedszkolne. Dzielnica czeka teraz na uwagi mieszkańców do przygotowanej koncepcji.

Dzieci będą się uczyły w dwóch budynkach. W jednym będą pomieszczenia dla uczniów starszych klas podstawówki, w drugim dla młodszych i przedszkolaków. Będą także dwa osobne wejścia, oba od strony ulicy Karlińskiego. Mato zapewnić bezpieczeństwo i komfort przyszłym uczniom. W placówka znajdzie się 28 pełnowymiarowych sal dydaktycznych. Wśród nich znajdą się także pracownie fizyczna, chemiczna, biologiczna czy informatyczna. Do tego będą 4 sale dla oddziałów przedszkolnych oraz 7 mniejszych sal do pracy w grupach, w tym 3 pracownie. Nie zabraknie też świetlicy, biblioteki z czytelnią multimedialną, czy aż dwóch stołówek z pełnym zapleczem kuchennym.

W placówce będzie też miejsce na dużą salę gimnastyczna, którą będzie można podzielić na dwie części rozsuwanymi kurtynami. Do tego aula oraz sala fitness i miejsce dla sportów stołowych. Nowa placówka będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie drzwi i przejścia będą miały odpowiednią szerokość, na wyższe kondygnacje będzie można dostać się windami, a w szkole znajdować się będą toalety dla osób niepełnosprawnych. Szkoła ma zostać oddana do użytku w 2020 roku.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto