Słowo i muzyka u jezuitów od niedzieli

14-09-2018

Koncert poświęcony stuleciu kultury polskiej otwiera w niedzielę 16 września, tegoroczną edycję festiwalu "Słowo i Muzyka u Jezuitów". Związany z jubileuszem odzyskania niepodległości koncert organizowany jest w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Podziel się ze znajomymi
Festiwal "Słowo i muzyka u jezuitów" zaczyna się w niedzielę, 16 września.
Festiwal "Słowo i muzyka u jezuitów" zaczyna się w niedzielę, 16 września.
Koncert "Bukiet dla Niepodległej" jest jednym z największych wydarzeń festiwalu muzycznego łódzkich jezuitów - podkreśla Bogusław Semotiuk, współorganizator wydarzenia.

To jest koncert na 100-lecie odzyskania niepodległości poświęcony historii kultury polskiej na przestrzeni tych lat, pod patronatem honorowym prezydenta RP; z udziałem wspaniałych gwiazd.

W niedzielę wieczorem w Teatrze Wielkim zaprezentują się bardzo różnorodni artyści, a także studenci łódzkich szkół artystycznych. Festiwal "Słowo i muzyka u jezuitów" rozpocznie się w niedzielę przed południem - mszą świętą o 10:00 w kościele przy Sienkiewicza. Po mszy, także w kościele, zaplanowano koncert "60 lat na scenach operowych świata Teresy Żylis-Gara" - zapowiada ojciec Józef Łągwa, dyrektor festiwalu. Teresa Żylis Gara od lat związana jest z łódzkimi jezuitami.

Kiedy pisałem listy do łodzian w świecie, jak robiliśmy renowację kościoła, ratowanie kościoła przed katastrofą budowlaną, to ona pierwsza odpisała, przyjechała tutaj. Miała koncert w naszej świątyni 8 grudnia 2001 roku.

Kolejny - po niedzielnych koncertach występ zaplanowano we wtorek, 18 września - w Teatrze Muzycznym. Pozostałe spotkania muzyczne odbywają się w kościele ojców jezuitów przy Sienkiewicza 60 w Łodzi.

ZOBACZ PROGRAM

POSŁUCHAJ:
Bogusław Semotiuk - "Bukiet dla niepodległej"
O. Józef Łągwa - Teresa Żylis-Gara

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto