Abp Grzegorz Ryś: 200-lecie parafii św. archaniołów Rafała i Michała

30-09-2018

Żebyście się nie mieścili w kościele - życzył arcybiskup Grzegorz Ryś wiernym z parafii świętych archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Metropolita łódzki w niedzielę sprawował uroczystą mszę świętą z okazji jubileuszu 200-lecia parafii.

Podziel się ze znajomymi
Abp Grzegorz Ryś: 200-lecie parafii św. archaniołów Rafała i Michała
Abp Grzegorz Ryś: 200-lecie parafii św. archaniołów Rafała i Michała
Arcybiskup Grzegorz Ryś podkreślał, że w historii parafii ciągle mowa jest o rozbudowie kościoła, co oznacza, że wspólnota wiernych ciągle się powiększała. Z okazji jubileuszu metropolita łódzki życzył parafianom dalszych rozbudów.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Rano jeszcze dzisiaj czytałem historię kościoła w Aleksandrowie. Ksiądz proboszcz trochę ją skrócił. Powiedział tylko o jednej rozbudowie, a tych rozbudów to ho, ho, ho - ile było. Jaka fascynująca historia! Co pokolenie trzeba było rozbudowywać ten kościół. No chyba nie z megalomanii, tylko w poczuciu "nie mieścimy się". Przybywało uczniów.
Bardzo wam życzę, żebyście musieli rozbudować ten kościół za następne pokolenie. Żebyście się nie mieścili. Tylko to się inaczej nie stanie, ja przez to, że ludzie będą na was patrzeć i będą mówić "christianoi"; to są uczniowie chrystusowi, oni należą do Chrystusa i swoim imieniem na Niego wskazują. Ich życia się nie da zrozumieć bez Chrystusa. Taką macie misję. Taką wszyscy mamy misję.

W kazaniu w kościele w Aleksandrowie Łódzkim arcybiskup Grzegorz Ryś mówił o archaniołach, a także o św. Faustynie, która w obchodzącej jubileusz świątyni przyjęła sakrament bierzmowania.

POSŁUCHAJ:
Abp Grzegorz Ryś: żebyście się nie mieścili
Abp Grzegorz Ryś: całe kazanie
Ks. proboszcz Gabriel Kołodziej: powitanie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto