WF z Moniką Pyrek

02-10-2018

Uczniowie głogowskich szkół wzięli udział w lekcjach wychowania fizycznego z Moniką Pyrek. Na hali widowiskowej przy Wita Stwosza mogli zobaczyć, że ruch da się połączyć z nowinkami technicznymi.

Podziel się ze znajomymi
Lekcje WF-u z Moniką Pyrek odbywały się na hali przy Wita Stwosza
Lekcje WF-u z Moniką Pyrek odbywały się na hali przy Wita Stwosza
 W dobie rozwoju technologicznego coraz trudniej zachęcić młodzież do aktywnego wypoczynku. Komputery, tablety i smartfony zastępują im rozrywkę na świeżym powietrzu. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie ludzi sportu w zachęcanie uczniów do ruchu. Z ciekawym projektem do Głogowa przyjechała wielokrotna medalistka mistrzostw świata w skoku o tyczce Monika Pyrek, której lekcje wychowania fizycznego pokazują, że sprzęty elektroniczne, wcale nie muszą być wrogiem aktywności.

- Przygotowaliśmy dla nich różne symulatory sportowe. Sprzęty sportowe połączone z aplikacjami, właśnie w telefonie, które mimo że są połączone technologią, w dalszym ciągu, żeby korzystać z tego, dzieciaki muszą być aktywne. Bo nawet jeżeli mają piłkę, żeby strzelić bramkę i zmierzyć prędkość, muszą wykonać podstawowy ruch - mówiła Monika Pyrek.

Akcja zachęcania młodzieży do aktywnego wypoczynku trwała dwa dni. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu uczniów z głogowskich szkół.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto