Kongres św. Faustyny: Iskra z Łodzi

03-10-2018

To z Łodzi wyszła św. Faustyna i Iskra Bożego Miłosierdzia - przypomina ks. Wiesław Potakowski. Proboszcz parafii św. Faustyny w Łodzi zapowiada, że o łódzkich korzeniach patronki będzie przypominał podczas I Kongresu św. Faustyny.

Podziel się ze znajomymi
Kongres św. Faustyny: Iskra z Łodzi
Kongres św. Faustyny: Iskra z Łodzi
Dwudniowy Kongres św. Faustyny w Łodzi zaczyna się w czwartek, 4 października. Organizator kongresu, ksiądz Wiesław Potakowski, przypomina, że dzięki św. Faustynie to właśnie z Łodzi wyszła Iskra zapalająca świat do Bożego Miłosierdzia.

Chcemy pokazać w tym kongresie to, co się wydarzyło tutaj w Łodzi; że to w Łodzi rozpoczęła się droga apostołowania św. Faustyny Bożemu Miłosierdziu.
Takie główne hasło "Z niej wyjdzie Iskra" - to właśnie Faustyna jest odczytywana jako Iskra Bożego Miłosierdzia, która Pan Bóg zapala świat do kultu Bożego Miłosierdzia, do tego, by to Miłosierdzie było realizowane w życiu wszystkich ludzi.


Szczegółowe informacje na temat Kongresu św. Faustyny oraz program znaleźć można na stronie parafii św. Faustyny w Łodzi.

Drugiego dnia kongresu uczestnicy i wierni z archidiecezji łódzkiej przejdą w procesji do katedry, gdzie nastąpi uroczyste nałożenie paliusza arcybiskupowi łódzkiemu - Grzegorzowi Rysiowi.

CZYTAJ TAKŻE:
POSŁUCHAJ:
Ks. Wiesław Potakowski: Iskra z Łodzi

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto