Kongres św. Faustyny: rozpoczęcie

04-10-2018

O łódzkich, ogólnopolskich a nawet światowych dziełach Bożego Miłosierdzia mówił arcybiskup senior Władysław Ziółek. Były metropolita łódzki był pierwszym z prelegentów trwającego od czwartku Kongresu św. Faustyny w Łodzi.

Podziel się ze znajomymi
Kongres św. Faustyny: rozpoczęcie
Kongres św. Faustyny: rozpoczęcie
Pierwszy dzień Kongresu św. Faustyny to panele dyskusyjne, spektakl, a nawet spacer śladami św. Faustyny. Arcybiskup Władysław Ziółek mówił - między innymi - o wywodzącej się z Łodzi akcji "Koronka na ulicach miast".

W Łodzi zrodziła się idea "Koronki na ulicach miast świata" - podczas koncertu na cześć patronki miasta, św. Faustyny. Koronkę po raz pierwszy zaplanowano na 28 września 2008 roku. Pierwsza modlitwa na ulicach to 111 łódzkich skrzyżowań. Z czasem do Łodzi zaczęły dołączać inne polskie miasta. Dziś ludzie z różańcem w ręku są już na ulicach miast europejskich, a także w Afryce, Ameryce, Australii i Azji.

ZOBACZ ZDJĘCIA

W pierwszym czwartkowym panelu, poza byłym metropolitą łódzkim, uczestniczyła także siostra Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz senator Ryszard Bonisławski, znawca Łodzi i regionu. W piątek, po części panelowej - z kościoła św. Faustyny w łodzi, gdzie odbywa się kongres, do łódzkiej katedry przejdzie procesja z relikwiami patronki miasta. W bazylice archikatedralnej arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś otrzyma paliusz.

CZYTAJ TAKŻE:

POSŁUCHAJ:
Abp Władysław Ziółek: Koronka na ulicach miast
Abp Władysław Ziółek
Ryszard Bonisławski
S. Ellżbieta Siepak
Ks. Wiesław Potakowski i ks. Paweł Gabara: wprowadzenie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto