Jest nowe dojście do przystanku tramwajowego przy Dworcu Centralnym

11-10-2018

Mowa o chodniku od przejścia dla pieszych do przystanku tramwajowego w kierunku Pragi. Wcześniej można było już dojść do peronu w kierunku Ochoty. O takie rozwiązanie zabiegali sami piesi.

Podziel się ze znajomymi
Są nowe pasy przy Dworcu Centralnym
Są nowe pasy przy Dworcu Centralnym | fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Drogowcy przychylili się do próśb warszawiaków i turystów. Bariery w dojściu na przystanek tramwajowy wreszcie zniknęły. Do tej pory trzeba było pokonywać schody, co było utrudnieniem głownie dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Ciężko było także matkom z wózkami. Zwyczajni pasażerowie także tracili sporo czasu i energii na przechodzenie przez przejście podziemne. Zwłaszcza jeśli taszczyli ze sobą bagaże.

Problem polegał na tym, że rozwiązania komunikacyjne projektowano jeszcze podczas budowy dworca. Wówczas myślano głównie o poprowadzeniu bezkolizyjnego przejścia dla pieszych przez dzisiejsze Aleje Jerozolimskie. Jednak Warszawa postanowiła o przebudowaniu skrzyżowań w ścisłym centrum. Już w zeszłym roku drogowcy oddali do użytku pierwsze naziemne przejścia na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ulicy Emilii Plater.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto