Czy prezydent Legionowa przekroczył uprawnienia?

11-10-2018

To bada prokuratura. Chodzi o działania z lat 2013-2015. Doszło wówczas do sprzedaży prawa do wieczystego użytkowania jednej z nieruchomości w mieście.

Podziel się ze znajomymi
Czy prezydent Legionowa przekroczył uprawnienia?
Czy prezydent Legionowa przekroczył uprawnienia? | fot. www.legionowo.pl
Mowa o działce położonej przy ulicy Parkowej 27 w Legionowie. Według śledczych włodarz mógł podjąć działania nielegalne i doprowadzić do sprzedaży poniżej rzeczywistej wartości. Na razie jednak śledczy prowadzą postępowanie w sprawie, a nie przeciwko komukolwiek. Sprzedaż prawa po cenie niższej niż rzeczywista wartość mogło być działaniem na szkodę interesu publicznego. Sporną działkę kupiła firma Milenium. Jej współwłaścicielką była żona znanego aktora. Na działce o powierzchni trzech tysięcy metrów kwadratowych zostało wybudowane Centrum Szkoleniowo-Sportowe.

Śledczy zajmują się także sprawą, w którą oprócz prezydenta Romana Smogorzewskiego może być zamieszany były legionowski starosta, a teraz poseł Platformy Obywatelskiej – Jan Grabiec. W latach 2010-2014 mogło dojść do przekroczenia przez nich uprawnień. Mieli niezgodnie z prawem zmienić zapisy w miejscowym planie zagospodarowania. Ta sprawa dotyczy terenów u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego, Adama Mickiewicza i Jagiellońskiej. Zmieniono jej przeznaczenie z mieszkaniowo-usługowej z terenami zielonymi na mieszkaniowo-usługową. Dzięki temu mógł tam powstać duży market.
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto