Oskar Fajfer w Gnieźnie

06-11-2018

Wychowanek gnieźnieńskiego klubu żużlowego porozumiał się z działaczami GTM Startu Gniezno i w nadchodzącym sezonie będzie ścigać się w czerwono-czarnych barwach. Tym samym jest to drugi zawodnik, który zasila kadrę zespołu – wcześniej uczynił to Duńczyk Frederik Jakobsen.

Podziel się ze znajomymi
Oskar Fajfer i menadżer zespołu, Rafael Wojciechowski
Oskar Fajfer i menadżer zespołu, Rafael Wojciechowski | www.startgniezno.com
Oskar Fajfer jest zawodnikiem bardzo dobrze znanym w Gnieźnie. To wychowanek Startu, w barwach tego klubu debiutował w lidze, w sezonie 2010. W latach 2014-2015 reprezentował barwy zespołu z Torunia skąd na kolejne trzy lata przeniósł się do Gdańska. Teraz zdecydował się na powrót do miejsca, gdzie się wychował i gdzie stawiał pierwsze kroki w profesjonalnym speedwayu. Sezon 2017 Fajfer zakończył jako czwarty żużlowiec Zdunek Wybrzeża pod względem średniej biegopunktowej. 
Oskar jest kolejnym z wychowanków, który po latach spędzonych w innych klubach decyduje się na starty w Gnieźnie. Wcześniej taką drogę wybrali m.in. Adrian Gała i Mirosław Jabłoński. Ambicją działaczy jest poprawa wyniku z sezonu 2018, kiedy to zespół zajął trzecie miejsce w Nice 1 LŻ. Menadżer Rafael Wojciechowski nie ukrywa, że celem będzie awans do najlepszej czwórki. 
Oskar Fajfer i Frederik Jakobsen (Dania) to dwaj nowi zawodnicy w kadrze Car Gwarant Startu 2019. Ponadto w Pierwszej Stolicy nadal oglądać będziemy Juricę Pavlica, Adriana Gałę, Mirosława Jabłońskiego, Olivera Berntzona oraz młodzieżowców – Damiana Stalkowskiego, Szymona Szwachera i Michała Lewandowskiego. Według zapowiedzi działaczy to nie koniec ofensywy transferowej pierwszoligowca. 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto