Ratusz zastanawia się nad budżetem partycypacyjnym

07-11-2018

Urzędnicy rozpoczęli kolejny etap konsultacji dotyczących zasad kolejnej edycji. Będą warsztaty i spotkania dla mieszkańców. Można zgłaszać swoje uwagi.

Podziel się ze znajomymi
Ratusz zastanawia się nad budżetem partycypacyjnym
Ratusz zastanawia się nad budżetem partycypacyjnym | fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Po pięciu edycjach budżetu, w tym roku było widać znaczny spadek zainteresowania nim wśród mieszkańców. Między innymi dlatego urzędnicy znów konsultują zasady zgłaszania projektów do tego przedsięwzięcia. Dzięki niemu bowiem to właśnie mieszkańcy mogą wskazać inwestycje i wydarzenia potrzebne do realizacji, a potem głosując na projekty – wskazać te najbardziej istotne. Do 20 listopada mieszkańcy będą mogli się wypowiedzieć i podyskutować na temat propozycji urzędników.

Szczegóły proponowanych zmian na razie można poznać na internetowym portalu Stolicy. Będą one też tematem dyskusji i warsztatów, które organizuje ratusz. Na przykład 19 listopada o 18 w urzędzie dzielnicy na Żoliborzu. Oprócz tego urzędnicy będą dyżurowali w punktach konsultacyjnych. Każdego dnia w innym miejscu. Dziś (07.11) na przykład będą od17 do 19 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy Głębockiej. Jutro (08.11) zaś o tej samej porze w Bibliotece Publicznej przy Meissnera 5 na Gocławiu. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej warszawskiego ratusza.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto