Remont ulicy Czołowej stał się faktem

08-11-2018

Drogowcy rozpoczęli długo wyczekiwane przez mieszkańców Białołęki prace. Pojawi się wkrótce nowa nawierzchnia. Będzie też nowy chodnik.

Podziel się ze znajomymi
Remont ulicy Czołowej stał się faktem
Remont ulicy Czołowej stał się faktem | fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Przedłużenie ulicy Marywilskiej w kierunku stacji kolejowej Warszawa Płudy wymagało poprawy już od dawna. Nawierzchnia ulicy Czołowej jest bowiem wielu miejscach popękana, są dziury i koleiny. Korzystają z niej mieszkańcy Białołęki Dworskiej, Henrykowa czy Choszczówki, by uniknąć stania w korkach na równoległej ulicy Modlińskiej. Mieszkańcy narzekali także na chodnik. Jest on szeroki zaledwie na metr. W końcu zgłosili projekt remontu do budżetu partycypacyjnego. Zdobył on ponad 700 głosów.
 
Do końca grudnia wszystko ma się jednak zmienić. Zarząd Dróg Miejskich wymieni nawierzchnię na taką, która wytrzyma duży ruch. Tam, gdzie tworzą się koleiny dodatkowo pojawią się wzmocnienia asfaltu siatką szklano-węglową. Chodnik na ulicy Czołowej zostanie poszerzony. Wymienione zostaną też wszystkie krawężniki i wjazdy na posesję. Remont obejmuje odcinek od ulicy Bohaterów do Zyndrama z Maszkowic. Na razie prowadzone są prace brukarskie. Nawierzchnia zostanie wymieniona w jeden z weekendów. Wszystko po to, by zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto