Ogrody deszczowe powstaną na Pradze-Południe

08-11-2018

Pojawią się tuż przy Ośrodku Sportu i Rekreacji przy Siennickiej. Kompleks ma być połączony z miejscem do relaksu. Będzie miał też funkcję edukacyjną.

Podziel się ze znajomymi
Ogrody deszczowe powstaną na Pradze-Południe
Ogrody deszczowe powstaną na Pradze-Południe | fot. Zarząd Zieleni m. st. Warszawy
Wszystko dzięki warsztatom i spotkaniom. Mali i duzi warszawiacy będą mogli dowiedzieć się jak powinniśmy gospodarować wodami, które przynoszą nam deszcz czy śnieg. Projekt nosi nazwę „Warszawa chwyta czystą wodę”. Na terenie miasta tworzone w jego ramach ogrody deszczowe. Sadzone w nich rośliny z wody zbieranej podczas deszczu usuwają zanieczyszczenia. Woda do nich spływa bowiem z ulic, parkingów, a nawet dachów. Gotowy ogród obejrzeć można już na przykład na Ochocie przy ulicy Białobrzeskiej.

Podobny powstanie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji przy Siennickiej na Pradze-Południe. 27 listopada na godzinę 10 zaplanowano warsztaty dla mieszkańców, a dzień później dla przedstawicieli domów kultury czy bibliotek. Specjaliści pokażą, jak buduje się takie ogrody i jakie korzyści one przynoszą. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale trzeba się wcześniej na nie zapisać. Formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej warszawskiego ratusza.

Ogród deszczowy to rośliny posadzone bezpośrednio w gruncie bądź pojemniku, które usuwają zanieczyszczenia z przepływającej wody deszczowej zbieranej z powierzchni dróg, placów i dachów. Ich Korzenie bądź kłącza potrafią zatrzymywać między innymi metale ciężkie.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto