Świętowanie pełne wydarzeń i utrudnień

09-11-2018

W ten weekend (09-12.11) kierowcy będą musieli uważnie patrzeć na znaki. Przed podróżą lepiej sprawdzić, gdzie będą zmiany w organizacji ruchu. To z powodu marszów czy biegów z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Podziel się ze znajomymi
Zmiany w ruchu w dniach 9-10 listopada
Zmiany w ruchu w dniach 9-10 listopada | Źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Pierwsze utrudnienia będą obowiązywały już od dziś (09.11). Wszystko dlatego, że wiele uroczystości będzie się działo na Placu Piłsudskiego. Tam przez cały weekend mogą występować utrudnienia w ruchu oraz parkowaniu pojazdów. Zostawić auta nie będzie można dziś (09.11) na ulicy Królewskiej na odcinku od Placu Piłsudskiego do Marszałkowskiej.

W sobotę zaś (10.11) między 8:00 a 22:00 zamknięte dla ruchu będą ulice: Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewska oraz Plac Piłsudskiego. Od 18:30 do 22:00 wyłączone będą także ulice Wierzbowa Fredry. Przez cały dzień wyłączone z parkowania będą ulice: Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewska, Plac Teatralny, Canaletta, Fredry, Wierzbowa oraz Plac Piłsudskiego. Mogą również wystąpić czasowe utrudnienia na Świętojańskiej, Placu Zamkowym. Krakowskie Przedmieście zamknięte będzie przez cały weekend.

Na sobotę (10.11) zaplanowano też „Piknik historyczny”. Będzie on na Placu Zamkowym. Wydarzenie organizuje stołeczny ratusz. To miejsce będzie można odwiedzić między 12:00 a 18:00. Już od. Minionego poniedziałku (05.11) ulicami Warszawy kursuje specjalna linia tramwajowa „N”. Nazwa linii pochodzi od pierwszej litery słowa „Niepodległość”. Zabytkowymi pojazdami można przejechać się od pętli Kawęczyńska-Bazylika do Metra Wilanowska. Tramwaj w dni robocze kursuje co 2 godziny, w sobotę i niedzielę (10 i 11.11) będzie jeździł co 30 minut.

Kluczowa dla zmian w organizacji ruchu będzie niedziela (11.11) to bowiem Święto Niepodległości. W związku z zaplanowanymi na ten dzień przemarszami przez miasto i uroczystościami na Placu Piłsudskiego będą spore ograniczenia. Sam plac zamknięty będzie między 8:00 a 16:00. Przez całą niedzielę (11.11) nie będzie się dało także zaparkować na okolicznych ulicach. W samym centrum z racji marszu zapowiadanego przez Prezydenta RP oraz premiera zamknięte mogą być od około 15 Aleje Jerozolimskie. Marsz wyruszy bowiem z Ronda Dmowskiego na błonia przy Stadionie PGE Narodowym.

W niedzielę (11.11) zwężona o jeden pas ruchu zostanie także Aleja Rzeczypospolitej w Wilanowie. To z racji uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej. Zmiany będą obowiązywały między 7:00 a 22:00. Na ten dzień planowany jest również Bieg Niepodległości. Wystartuje on o 11:11 ze skrzyżowania Alei Jana Pawła II z ulicą Stawki. Jego trasa będzie prowadziła ulicami Chałubińskiego i Aleją Niepodległości. Biegacze zawrócą na skrzyżowaniu z Rakowiecką i wrócą zachodnimi jezdniami tych dróg. Bieg ma zakończyć się około godziny 16:00. Okoliczne ulice wzdłuż trasy biegu mogą być wyłączone z ruchu częściowo lub całkowicie. Podobnie będzie też z miejscami do zaparkowania. Utrudnienia będą trwały już od 5:00. Z tego samego powodu od godziny 6:00 tramwaje nie pojadą od ronda Zgrupowania AK „Radosław” do Alei „Solidarności”. Zostaną skierowane na objazdy. Z racji licznych utrudnień w weekend inaczej pojadą też autobusy. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto