Koszalińskie obchody 100 lat Niepodległej Polski

08-11-2018

W weekend kulminacja wydarzeń rocznicowych. Najważniejsze uroczystości odbędą się na Rynku Staromiejskim.

Podziel się ze znajomymi
Flaga
Flaga | własne
Zbliżamy się do kulminacji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W Koszalinie zaplanowano mnóstwo wydarzeń. Będą uroczystości oficjalne z udziałem władz i wojska, ale też świętowanie w luźniejszej atmosferze, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i wojskowa grochówka.
W sobotę odbędzie się piknik militarny pod nazwą „Służymy Niepodległej”, organizuje go Ministerstwo Obrony Narodowej przed delegaturą Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie. Wewnątrz budynku mieszkańcy będą mogli oglądać wystawy o tematyce niepodległościowej.
Integralną częścią koszalińskich obchodów rocznicy odzyskania niepodległości będzie konferencja naukowa zatytułowana „Historycy koszalińskiego środowiska naukowego w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Prelegenci przedstawią, jak nasz kraj odzyskiwał niepodległość, jak wpłynęło to na świadomość ówczesnego społeczeństwa i co z tego zostało w nas do dziś. Konferencja jutro (09.11) o godzinie 10.00 w Kinie Kryterium, udział w niej może wziąć każdy zainteresowany.

MW

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i rzecznik prasowy Garnizonu Koszalin kapitan Anna Szalawska
Paweł Michalak z Komitetu Honorowego koszalińskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości o wystawach
Michał Polak, Dziekan Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej o piątkowej konferencji

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto