Bilety na Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem niemal wyprzedane

19-12-2018

Choć do zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem został jeszcze miesiąc, wejściówek na imprezę praktycznie już nie ma.

Podziel się ze znajomymi
Wielka Krokiew
Wielka Krokiew | Piotr Drabik
Choć do zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem został jeszcze miesiąc, wejściówek na imprezę praktycznie już nie ma. Zawody odbędą się od 18 do 20 stycznia na Wielkiej Krokwi. Ci, którzy chcą zobaczyć najlepszych skoczków świata pod Giewontem, muszą się pospieszyć.

- Bilety na tę chwilę w 95% są sprzedane. Pozostają resztki i bilety na kwalifikacje. Jest to analogiczna ilość jak w zeszłym roku, czyli w okolicach 23 tysięcy kibiców - mówi Wojciech Gumny z Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, który organizuje zawody.

Na kwalifikacje sprzedano już około 80% wejściówek. Kibice powinni szybko pomyśleć także o miejscach noclegowych pod Giewontem, bo te również są na wyczerpaniu.

- To jest kolejny taki ogromny „najazd” i faktyczne pełne obłożenie nie tylko miasta, ale obrzeży, bo najczęściej ci kibice przyjeżdżają w ogóle na cały weekend, od piątku do niedzieli, a nawet zostają do poniedziałku - tłumaczy Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Do tego w czasie, gdy w Zakopanem odbędą się zawody w skokach, trwać będzie pierwszy turnus zimowych ferii dla dzieci.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto