Sprawca potrącenia 22-letniego Kacpra w Krakowie zatrzymany

05-01-2019

Sprawcą okazał się 59-letni mieszkaniec Krakowa, który świadczył usługi przewozowe pomimo braku licencji.

Podziel się ze znajomymi
Leczenie Kacpra potrwa przynajmniej 4 miesiące
Leczenie Kacpra potrwa przynajmniej 4 miesiące | Małopolska Policja
 Do zdarzenia doszło jeszcze w ubiegłym roku - 29 grudnia. Kacper został potrącony przez kierowcę mercedesa na ul. św. Gertrudy w Krakowie. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a 22-latek trafił do szpitala z licznymi obrażeniami. Wkrótce potem opublikował za pośrednictwem Facebooka apel, który w momencie pisania artykułu udostępniło 28 tysięcy osób. "Jestem zatrudniony na podstawie umowy zlecenie co nie daje mi możliwości pobierania świadczenia chorobowego więc zależy mi na złapaniu sprawcy który się tego dopuścił" - napisał Kacper w apelu opublikowanym 1 stycznia.

Policjantom udało się ustalić tożsamość podejrzanego i już kilka dni później złożyli mu w domu wizytę. Pomógł w tym monitoring. - Na podstawie nagrania kryminalni wytypowali pojazd a następnie ustalili jego właściciela a zebrane dodatkowe informacje wskazały na jego udział w przedmiotowym zdarzeniu - mówi Barbara Szczerba z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Samochód podejrzanego 59-latka został odholowany na parking policyjny w celu oględzin. Krakowska prokuratura zarzuca mężczyźnie spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia, a także brak udzielenia pomocy ofierze wypadku. Za to wszystko może mu grozić do 4,5 roku więzienia i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

- Dodatkowo śledczy ustalili, że zatrzymany świadczył usługi przewozowe, mimo braku wymaganej licencji – również w tym zakresie prowadzone będzie stosowne postępowanie - czytamy na stronie Małopolskiej Policji.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto