Rozbudowa Nabrzeża Oliwskiego w Porcie Gdańsk

10-01-2019

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w styczniu.

Podziel się ze znajomymi
Rozbudowa Nabrzeża
Rozbudowa Nabrzeża
 W ramach nowego kontraktu zostanie przebudowane i rozbudowane nabrzeże portowe o długości ponad kilometra. Niektóre odcinki nabrzeża będą przebudowywane już po raz czwarty od czasu jego powstania. Prace będą podzielone na cztery etapy. Największym wyzwaniem będzie prowadzenie prac na odcinku czynnego nabrzeża, na którym prowadzone są przeładunki statków.

Łącznie, w tzw. „szczycie budowy” na kontrakcie będzie pracować ok. 150-osobowy zespół złożony z pracowników z dużym doświadczeniem przy realizacji tego typu projektów. Przy realizacji prac hydrotechnicznych wykorzystywany zostanie specjalistyczny sprzęt pływający m.in. dźwigi oraz palownice ustawione na pontonach i holowniki.

- Port Gdańsk jest w trakcie największych zmian infrastrukturalnych w swojej historii. Zmieniamy się, by nie tylko sprostać potrzebom dynamicznie rozwijającego się rynku, ale także po to, by stać się największym portem na Bałtyku. Temu służą wielomilionowe inwestycje – tłumaczy Marcin Osowski, Wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk ds. Infrastruktury.

Po przebudowie Nabrzeże Oliwskie będzie bardziej funkcjonalne, co przełoży się również na możliwość obsługi większej liczby typów statków. Modernizacja i przebudowa nabrzeża zwiększy również przepustowość oraz poziom bezpieczeństwa dla manewrujących i cumujących jednostek.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto