Problemy z prądem blokują kolejne warszawskie inwestycje

11-01-2019

Tym razem na Mokotowie. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Wszystko dlatego, że procedury spowalnia dostawca energii.

Podziel się ze znajomymi
Zdjęcie z budowy Alei Polski Walczącej
Zdjęcie z budowy Alei Polski Walczącej | fot. Tadeusz Rudzicki/Wikipedia
Firma Innogy nie podpięła na czas latarni wzdłuż Alei Polski Walczącej. Kierowcy wciąż nie mogą więc wjechać na tak zwaną „Czerniakowską-bis”. Oświetlenie działa jedynie na części przedłużenia ulicy Gagarina. To na odcinku od strony Wisłostrady. Ciemno jest wciąż od Batalionu AK „Bałtyk” do węzła z Trasą Siekierkowska. Dopóki nie będzie funkcjonowało na całości trasy, nie można oddać jej do użytku. Do tego trzeba będzie jeszcze podłączyć doi prądu sygnalizację świetlną. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych powoli traci cierpliwość. Dostawca energii nie podłączając latarni, nie wywiązał się z umowy wiążącej go z miastem. Drogowcy nie są w stanie ustalić, kiedy nowa ulica będzie już przejezdna.

Na Mokotowie energetycy nastręczają problemów także na terenie pod wydłużenie ulicy Woronicza. Według urzędników trasa do Alei Żwirki i Wigury powstanie dopiero w 2020 roku. Je4dna czwarta prac już została wykonana, ale na drodze znów stanęła firma Innogy. Trzeba było usunąć energetyczne kolizje, a negocjacje w tej sprawie są długie. Gdyby nie to, przedłużenie ulicy Woronicza byłoby gotowe jeszcze do końca tego roku. Miasto ma z dostawcą prądu problemy także na Zaciszu i na Ursynowie.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto