Mieszkańcy Zakopanego chcą ograniczeń dla samochodów na Krupówkach

05-02-2019

W Zakopanem wraca pomysł zamontowania zapór drogowych przy Krupówkach. Chodzi o słupki, który można - przy pomocy pilota - chować pod powierzchnią drogi.

Podziel się ze znajomymi
Zakopane Krupówki
Zakopane Krupówki | Flickr
 W Zakopanem wraca pomysł zamontowania zapór drogowych przy Krupówkach. Chodzi o słupki, który można - przy pomocy pilota - chować pod powierzchnią drogi. Dzięki temu mogłyby nad nimi przejechać samochody uprzywilejowane. Takie zapory mogą w końcu ograniczyć wjazdy samochodów turystycznych na zakopiański deptak.

- To jest pomysł do rozważenia, natomiast nie jest to pomysł łatwy. Musimy wiedzieć, że nasze Krupówki żyją zupełnie inaczej niż inne deptaki, tu jest mnóstwo ludzi, tu jest mnóstwo działalności gospodarczej, ale mnóstwo też takich zdarzeń, które mogą zaistnieć. I jak może wjechać wtedy przykładowo Straż Pożarna, jak wjedzie karetka pogotowia? Czy każdy będzie musiał mieć pilot? - zastanawia się burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Mieszkańcy Zakopanego wskazują, że na takie rozwiązania zdecydowały się niektóre austriackie kurorty turystyczne. Dzięki temu tamtejsze deptaki faktycznie są deptakami, a nie miejscami, gdzie piesi muszą ustępować miejsca samochodom.
Posłuchaj materiału Łukasza Bobka:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto