Mistrzostwa Europy z bydgoskimi sportowcami

07-02-2019

Świetna forma bydgoskich lekkoatletów potwierdzona na mityngu Orlen Copernicus Cup, pozwoliła wypełnić minima na międzynarodowe występy sportowe. Bydgoszczanie Iga Baumgart-Witan, Remigiusz Olszewski i Paweł Wojciechowski wystąpią na Halowych Mistrzostwach Europy. Zawody odbędą się w marcu w Glasgow.

Podziel się ze znajomymi
Piotr Lisek
Piotr Lisek
Iga Baumgart-Witan ustanowiła w Toruniu podczas Orlen Copernicus Cup swój rekord życiowy. W biegu na 400m zawodniczka Budowlanego Klubu Sportowego uzyskała znakomity czas 51,91 s. Jest to jeden z lepszych wyników na świecie w biegu na dystansie 400 metrów. Z kolei na mityngu w Łodzi (4.02) bydgoski tyczkarz Paweł Wojciechowski (Zawisza) pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,80 m. Taki rezultat także dał mu przepustkę na mistrzostwa. Zadowolony ze swojego wyniku może być również Remigiusz Olszewski (Zawisza). W biegu na 60 metrów – w finale – osiągnął rezultat 6,64 sekundy i dołączył do pozostałej dwójki do rywalizacji w halowych mistrzostw Europy 2019.

Przypominamy, w dniach 9-11 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Bydgoszcz kolejny raz otrzymała organizację wielkiej imprezy. Na stadionie Zawiszy zobaczymy gwiazdy europejskiej lekkiej atletyki. Do rywalizacji przystąpi w sumie 12 państw. Dwa lata temu we francuskim Lille reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce, ustępując tylko ekipie Niemiec.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto