Ulica Krakowska zostanie zamknięta na 10 miesięcy z powodu remontu

07-02-2019

Przez 10 miesięcy ulica Krakowska będzie zamknięta z powodu remontu, który rozpocznie się już w marcu.

Podziel się ze znajomymi
Wizualizacja
Wizualizacja | ZDMK
Przez 10 miesięcy ulica Krakowska będzie zamknięta z powodu remontu, który rozpocznie się już w marcu. Prace obejmą nie tylko samą ulicę łączącą Stare Miasto z Podgórzem, ale i Most Piłsudskiego. Ten ostatni będzie niedostępny także dla pieszych i rowerzystów.

- W pierwszej kolejności w marcu rozpoczynamy most i rozpoczynamy chodniki. W okolicach kwietnia-maja rozpoczniemy także domknięcie całej Krakowskiej także w tym pasie jezdnym, natomiast węzeł ulic Stradomska-Krakowska-Dietla zostanie zamknięty na okres wakacji, trochę zahaczymy o czerwiec, ale także o wrzesień - tłumaczy Janina Pokrywa z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Wykonawca robót zapewnia, że po remoncie ulica Krakowska będzie zdecydowanie bardziej przyjazna dla mieszkańców.

- Będzie ciszej, unikniemy rezonansu szynowego, samo torowisko będzie wygłuszone matami wibracyjnymi, w związku z tym komfort dla mieszkańców. Przystanki to będzie taki, my mówimy, typ wenecki, natomiast to jest „wyniesony” przystanek w nawierzchni samej ulicy - mówi Marek Kacprzak, przedstawiciel wykonawcy. Po remoncie liczba miejsc parkingowych pozostanie niemal taka sama jak obecnie. Nie wiadomo jeszcze, jak zmieni się rozkład komunikacji miejskiej na czas trwania prac.
Posłuchaj materiału Ewy Sas:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto