Słowacja chce zakazać wyprowadzania psów w Tatrach

07-02-2019

Słowackie Tatry mogą zostać zamknięte dla turystów z psami. Nad propozycją wprowadzenia takich przepisów pracuje słowackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Podziel się ze znajomymi
Słowacja
Słowacja | Thomas Quine
Słowackie Tatry mogą zostać zamknięte dla turystów z psami. Nad propozycją wprowadzenia takich przepisów pracuje słowackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Jest to na razie jedynie projekt zmian, które chcą wprowadzić Słowacy w swojej części Tatr. W Polsce zakaz wprowadzania psów jest już od dawna.

- Wynika to ze wzrastającej frekwencji. W słowackich Tatrach, które były uważane za oazę ciszy, zaczyna być ruch odczuwalny, a psy jednak bardzo źle wpływają na faunę - komentuje były dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Paweł Skawiński.

Kiedyś w polskich Tatrach spacer z psem również był możliwy. - Dochodziło do różnych sytuacji, w których piesek zagryzł świstaka, gdzie biegał za kozicami, które miały swoje dopiero co urodzone potomstwo - mówi Filip Zięba z TPN.

W polskich Tatrach psy wolno wprowadzać jedynie do Doliny Lejowej i Doliny Chochołowskiej. Czworonogi muszą być jednak prowadzone na smyczy.
Posłuchaj materiału Łukasza Bobka:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto