Metropolita Warszawski uda się z wizytą do Rzymu

08-02-2019

Weźmie tam udział w zebraniu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. To już w przyszłym tygodniu (12-17.02). O czym rozmawiać będą duchowni z całego świata?

Podziel się ze znajomymi
Metropolita Warszawski uda się z wizytą do Rzymu
Metropolita Warszawski uda się z wizytą do Rzymu | fot. Archidiecezja Warszawska
Dyskusja ma dotyczyć formacji liturgicznej zarówno duchownych, jak i świeckich. Kardynał Kazimierz Nycz powiedział, że będzie przekonywał o wielkiej roli wspólnego, głębokiego przeżywania liturgii w Eucharystii, jak i innych sakramentach podczas całego roku liturgicznego. Ważne by była ona przeżywana głęboko nie tylko w wierze, ale także w podejściu teologicznym. Dlatego ciągła formacja – zdaniem Metropolity Warszawskiego – jest niezwykle ważna po obu stronach ołtarza.

Podczas zebrania w Watykanie rozmawiać ze sobą będą przedstawiciele nie tylko różnych krajów, ale przede wszystkim różnych kultur. Takie doświadczenia pozwalają w pełni zrozumieć różnice w podejściach do liturgii w różnych zakątkach świata. Obrady będą się toczyły głównie w językach włoskim i angielskim. Potrwają w sumie cztery dni. Zakończy je spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Aktualnie w skład Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wchodzi 21 kardynałów i 19 biskupów. Kardynał Kazimierz Nycz jest jej członkiem od 2010 roku.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto