Drużyna z Kielc Mistrzem Polski Księży w Piłce Halowej

10-02-2019

Drużyna z Kielc pokonała 6:0 reprezentację diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Brązowy medal zdobyła drużyna księży z Siedlec.

Podziel się ze znajomymi
XV Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Halowej w Kołobrzegu
XV Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Halowej w Kołobrzegu | www.koszalin.gosc.pl
Drużyna z diecezji kieleckiej zwyciężyła w 15. Mistrzostwach Polski Księży w Piłce Halowej, rozgrywanych w Kołobrzegu. Drużyna z Kielc pokonała 6:0 reprezentację diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Brązowy medal zdobyła drużyna księży z Siedlec. Zwycięzcy nie kryli radości z wygranej. Drużyna gospodarzy- diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej odpadła w piątkowych eliminacjach.

Pierwszy mecz z Opolem, w którym grali reprezentanci naszej diecezji zakończył się wynikiem 2:0 i dla nas. Następny mecz księża z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zremisowali 1:1 z kapłanami z diecezji łomżyńskiej. Niestety, pozostałe spotkania zakończyły się porażkami. Księża z Pelplina pokonali nas aż 5:1, a reprezentacja diecezji lubelskiej 3:0.

Mistrzostwa odbyły się w kołobrzeskiej hali Milenium.  Zdaniem Adama Ciszewskiego, jednego z dwóch sędziów prowadzących te mistrzostwa, poziom zawodów i gry księży oraz zakonników był wysoki.

Medale i puchary wręczał zwycięzcom m.in. biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko. W 15. Mistrzostwach Polski w Piłce Halowej wzięło udział 13 reprezentacji diecezji. Kolejny turniej odbędzie się w przyszłym roku w Bochni, w diecezji tarnowskiej.

Patronat medialny Radio Plus Koszalin.

Na miejscu był ks. Wojciech Parfianowicz/montaż Alicja Górska

Relacja z XV Mistrzostw Polski Księży w Piłce Halowej w Kołobrzegu

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto