Lustra pomogą kierowcom na Chomiczówce

11-02-2019

Stołeczni drogowcy zakończyli ich instalację na ulicy Conrada. Takiego udogodnienia domagali się sami mieszkańcy. Zgłosili lustra jako projekt do budżetu partycypacyjnego.

Podziel się ze znajomymi
Lustra pomogą kierowcom na Chomiczówce
Lustra pomogą kierowcom na Chomiczówce | fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Projekt spotkał się z przychylnością mieszkańców Chomiczówki, którzy oddali na niego swoje głosy. Poparcie dla instalacji luster przy wyjeździe z parkingu przed pobliskim kościołem i stacją paliw wyraziło ponad pół tysiąca osób. Miejsce to od dawna było uznawane za niebezpieczne. Wszystko dlatego, że przez wyjazd przebiegają ścieżka rowerowa oraz przejście dla pieszych. O potrącenia nie było tam trudno.

Teraz, kierowcy wyjeżdżając w ulicę Conrada w lustrach widzą, czy do przejścia nie zbliża się pieszy lub rowerzysta. Można więc bezpiecznie włączyć się do ruchu. Z kolei rowerzyści i piesi nie muszą drżeć o swoje zdrowie i życie. Drogowcy zaznaczają, że lustra to rozwiązanie ostateczne, kiedy nie da się inaczej poprawić bezpieczeństwa i widoczności. Są montowane zwykle na zjazdach i skrzyżowaniach, gdzie może dochodzić do wypadków i kolizji.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto