Tysiące wniosków w kolejce

11-02-2019

Setki wniosków wpływają każdego dnia do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej po nowelizacji ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Podziel się ze znajomymi
Tysiące wniosków
Tysiące wniosków
 Na realizację tych zadań nie ma jednak środków, kadry i możliwości wykonania zmian w wyznaczonym terminie. Wstępne wyliczenia wskazują, że na realizację tego zadania starostwo potrzebuje ponad pół miliona złotych.

- Ta ustawa niedługo doprowadzi do zablokowania aktualności ewidencji gruntów i budynków bazy, którą prowadzimy. Każdego dnia to setki wniosków. Wszystko musimy wprowadzić do bazy a nie mamy nowych ludzi. Rocznie wprowadzamy około 4,5 tysiąca zmian w bazie ewidencji gruntów i budynków a ta ustawa wymusza aktualizację kolejnych 5,5 tysiąca zmian. Jest to nierealne. Musimy ogłosić nabór na nowych pracowników, przeszkolić do pracy w tym oprogramowaniu. Jeśli nic się nie zmieni to będzie coś za coś. Jak wprowadzimy przekształcenia, to nie będziemy wprowadzać danych z aktów notarialnych. Jeśli starostowie w całym kraju nie zadziałają, to cała Polska w pewnym momencie stanie i baza będzie nieaktualna - mówi Aleksandra Lewandowska, dyrektor PODGiK w Głogowie.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto