Tatrzańscy pracownicy organizują akcję "Odpowiedzialnie w góry"

11-02-2019

PKL, TPN i TOPR wspólnie organizują akcję edukacyjną dla turystów wychodzących w góry.

Podziel się ze znajomymi
Śmigłowiec TOPR
Śmigłowiec TOPR | uroburos
Polacy wysoko oceniają swoją wiedzę o górach i chętnie je odwiedzają. Co trzeci z nas nie wie jednak, co to jest TOPR, co dziesiąty wybrałby się w góry w adidasach, a zdecydowana większość nie potrafiłaby zachować się właściwie podczas burzy – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Polskich Kolei Linowych. Z tego powodu spółka, do której należy kolejka linowa na Kasprowy Wierch w Tatrach wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym i Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zainaugurowała akcję społeczną "Odpowiedzialnie w góry".

- Ostatnio w związku z dużymi opadami śniegu bardzo często ta sytuacja w Tatrach była niebezpieczna, no i stwierdziliśmy, że nie ma co czekać, trzeba jak najszybciej pokazywać te informacje po to, żeby uniknąć jakiejś tragedii - mówi Patryk Białokozowicz z PKL. - Przede wszystkim odpowiednie planowanie trasy, odpowiednie przygotowanie, wyekwipowanie i odpowiednie zachowanie w terenie. Ta edukacja wydaje mi się najbardziej skuteczna - dodaje Jan Krzeptowski-Sabała z TPN.

W ramach akcji w internecie będą publikowane spoty, które mają nauczyć Polaków bezpiecznego wędrowania po Tatrach - zarówno latem, jak i zimą.
Posłuchaj materiału Łukasza Bobka:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto