Pracowity marzec na Podhalu

06-03-2019

Górale po pracowitej zimie nie odetchną jednak z ulgą

Podziel się ze znajomymi
narty
narty
Choć zimowe ferie się już skończyły, w Zakopanem nadal sporo turystów. Tegoroczny marzec okazuje się być wyjątkowo atrakcyjny dla turystów. Ci bowiem nadal mogą korzystać z uroków narciarstwa a do tego opalać się w pięknym, coraz bardziej wiosennym słoneczku. Nie dziwi więc, że pensjonaty mają sporo rezerwacji na ten miesiąc.

- W niektórych obiektach jest tych rezerwacji na poziomie 40-50%, a w niektórych świeci pustkami, ale myślę, że weekendy jeszcze im te kwatery pozapełniają. Goście szukają teraz miejsc przy wciągach. Chcą teraz na spokojnie jeszcze pojeździć, skorzystać z tego, że na wyciągach nie ma takich tłumów jak w ferie - mówi Dariusz Galica, prowadzący biuro pośrednictwa wynajmu kwater w górach.

Marzec w Zakopanem już od lat jest popularny wśród turystów. Dawniej jednak przyjeżdżało w tym czasie na wiosenne opalanie o wiele więcej turystów.

- Marzec u nas jestna pewno takim szczególnym miesiącem. Wydaje się, że ruchu turyatycznego już nie ma, ale na te weekendy zjeżdżają się prawdziwi wielbiciele nart, gór i słońca - dodaje Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Obecnie marzec jest najlepszym miesiącem dla miłośników skitourów, czyli wędrowek po Tatrach na nartach.

Posłuchaj matriału Łukasza Bobka:
Marzec

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto