BWA zaprasza na wystawę "Cień Wolności"

08-03-2019

Dzieła Pawła Althamera, Mirosława Bałki, Edwarda Dwurnika i innych uznanych i cenionych polskich artystów można ogląda w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy na wystawie „Cień wolności”. Wydarzenie wpisuje się w obchody Bydgoskiego Roku Wolności.

Podziel się ze znajomymi
Cień Wolności
Cień Wolności
Wystawa „Cień wolności” jest spojrzeniem na dzieje minionego stulecia przez pryzmat sztuki. Pokazane jest ono w dziełach artystów różnych generacji. Historie i podania, mity i legendy – bliskie i odległe, losy ogólne i lokalne oglądane są z perspektywy nostalgicznej pamięci, ironicznego dystansu bądź mistyfikacji. Są świadectwami traum, dotykają tematów tabu wstydliwie przemilczanych w „jasnych narracjach”. Tak opowiedziana historia odbiega od historii przedstawianej w świetle patosu. Ukazuje złożoność losów nie w oślepiającym blasku a w łagodnym dla oka i tolerującym subtelne niuanse cieniu.

Na wystawie można oglądać dzieła Pawła Althamera, Mirosława Bałki, Marka Chlandy, Edwarda Dwurnika, Karoliny Grzywnowicz, Tadeusza Kantora, Martyny Kielesińskiej, Grzegorza Klamana, Kamila Kuskowskiego, Przemysława Kwieka, Zbigniewa Libery, Krystyny Pasterczyk, Wojciecha Prażmowskiego, Józefa Robakowskiego, Jerzego Truszkowskiego, Michała Smandeka, Radka Szlęzaka, Mikołaja Szpaczyńskiego i Piotra Zarębskiego.

Wystawę można oglądać do 5 maja 2019 roku w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy.Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto