Trefl Gdańsk kontra Zenit

13-03-2019

Siatkarze Trefla Gdańsk rozegrają dziś w Ergo Arenie pierwszy mecz ćwierćfinału play-off Ligi Mistrzów. Rywalem będzie gigant europejskiej siatkówki Zenit Kazań.

Podziel się ze znajomymi
Zenit
Zenit | Liga Mistrzów
Zenit Kazań to taki piłkarski Real Madryt. Rosyjska ekipa tak jak piłkarze z Madrytu w ostatnich pięciu latach czterokrotnie wygrywali Ligę Mistrzów.
To pokazuje, z jakiego kalibru rywalem zmierzy się dziś Trefl. Zenit w ostatnich pięciu latach w ogóle oduczył się przegrywania. Mistrzostwo i Puchar Rosji zdobył pięć razy z rzędu (2014-2018), Superpuchar Rosji cztery razy. Przegrywał jedynie w Klubowym Pucharze Świata, który wygrał raz w 2017 roku.
W Lidze Mistrzów ekipa z Kazania ma serię 29 wygranych meczów z rzędu. Po raz ostatni w tych rozgrywkach przegrali 16 marca 2016 roku. Lepszym zespołem okazała się wtedy PGE Skra Bełchatów (3:2).

"Ten mecz to promocja naszych zawodników. Każdy będzie mógł się pokazać z jak najlepszej strony. Po drugiej stronie siatki też są tylko ludzie. Trzeba się bić i tyle.To będzie święto siatkówki dla kibiców w Gdańsku" - powiedział Dariusz Gadomski, prezes gdańskiego Trefla. 
 
Mecz w Ergo Arenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto