Finowie uprowadzili dziecko. Policja zatrzymała ich w Stolicy

14-03-2019

Za porwanie odpowiedzialni są matka chłopca i jej konkubent. Byli poszukiwani Europejskim nakazem Aresztowania. Wpadli na Woli.

Podziel się ze znajomymi
Policja
Policja | fot. Wikipedia
Matka wraz z partnerem bez zgody ojca dziecka wywieźli je z kraju. To ojciec miał bowiem przyznaną pełną opiekę nad pięciolatkiem. Liczyła się każda minuta. To dlatego, że zachodziły obawy dotyczące bezpieczeństwa dziecka. O pomoc prosiła fińska policja. Po namierzeniu pary, funkcjonariusze z kilku wydziałów wolskiej komendy ruszyli do działania. Mundurowi udali się do jednego z mieszkań w bloku przy ulicy Sokołowskiej. Na miejscu zastali 26-letnią kobietę, jej 39-letniego konkubenta i pięcioletniego chłopca. Dorośli zostali zatrzymani, a dziecko zbadał lekarz. Okazało się, że jest zdrowe.

Chłopiec trafił do izby dziecka. Matka i jej partner zaś decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Polska prokuratura czeka teraz na pełne dokumenty związane z Europejskim Nakazem Aresztowania, które mają nadesłać służby fińskie. Sytuacją chłopca zajmuje się teraz sąd rodzinny.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto