Kolejny odcinek Bulwarów Wiślanych już dostępny

15-03-2019

Fragment przy Syrence oddano wczoraj (14.03) do użytku. W ramach modernizacji przygotowano sporo atrakcji. Warto zobaczyć je w weekend na własne oczy.

Podziel się ze znajomymi
Kolejny odcinek Bulwarów Wiślanych już dostępny
Kolejny odcinek Bulwarów Wiślanych już dostępny | fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
 To już ostatni z trzech odcinków wyremontowanego nabrzeża. Obejmuje fragment od ulicy Tamka do ulicy Boleść. To nie tylko nowa nawierzchnia, ławki, śmietniki czy stojaki na rowery. Pod Mostem Świętokrzyskim pojawiła się strefa street workoutu oraz skatepark. Podpory przeprawy są udekorowane artystyczną mozaiką. Są już też cztery hamaki do wypoczynku nad rzeką. Przy samym deptaku wybudowano kaskadową fontannę, a przy pomniku Syreny jest także mgiełka do orzeźwiania się wodą w upalne dni.

Nie zapomniano także o zieleni. Powstała bowiem nowa trawiasta skarpa. Miasto na tym fragmencie bulwarów także zainstalowało monitoring i dodatkowe oświetlenie by zadbać o bezpieczeństwo. Jest i coś dla maniaków internetu. Chodzi o punkty dostępu do bezpłatnej sieci WiFi. W sumie wszystkie prace na tej części bulwarów kosztowały miasto blisko 21 milionów złotych.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto