Coraz więcej obcokrajowców z zatrudnieniem w Głogowie

15-03-2019

Właściciele firm coraz częściej narzekają na brak rąk do pracy. Dlatego migranci ekonomiczni za wschodniej granicy są mile widziani. Lokalni przedsiębiorcy coraz częściej zatrudniają obcokrajowców, co wynika z rocznego raportu powiatowego urzędu pracy.

Podziel się ze znajomymi
Sławomir Majewski
Sławomir Majewski | fot. Mateusz Król
 Głogowscy pracodawcy coraz chętniej zatrudniają cudzoziemców. Tak wynika z rocznego podsumowania Powiatowego Urzędu Pracy. Przedsiębiorcy w ubiegłym roku mieli już obowiązek informowania pośredniaka o zatrudnieniu osoby obcej narodowości. Współpracę z polskimi firmami najczęściej podejmują obywatele Ukrainy.

- Najwięcej obcokrajowców zatrudnionych jest w branży budowlanej, bo to ponad 500 osób. Malarze, murarze, tynkarze i hydraulicy. Bardzo duża grupa to przetwórstwo przemysłowe, czyli różnego rodzaju linie produkcyjne. W ubiegłym roku prawie 400 obcokrajowców pracowało również w transporcie czyli kierowcy samochodów ciężarowych - powiedział nam dyrektor Sławomir Majewski.

W ubiegłym roku na terenie całego powiatu pracę znalazła blisko tysiąc dwieście pięćdziąt osób innej narodowości niż polska.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto