Spokojniejszy ruch i więcej zieleni

04-04-2019

Takie zmiany czekają w najbliższym czasie Osiedle Podwawelskie w Krakowie.

Podziel się ze znajomymi
Osiedle Podwawelskie - Strefa Tempo 30
Osiedle Podwawelskie - Strefa Tempo 30 | ZDMK
Zarząd Dróg rozpoczął wprowadzanie zmian, przegłosowanych w Budżecie Obywatelskim Dzielnicy Dębniki. Projekt, który nazywa się "Zielona Aleja Twardowskiego", zakłada między innymi wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na wspomnianej alei i trzech innych ulicach, ale nie tylko.

- Jest wyznaczenie kontrapasów dla rowerów. tam jest taka uliczka boczna, która dla rowerzystów jest dość ważna. Tam jeździło się pod prąd nielegalnie a teraz będzie zalegalizowany ten ruch. Wyznaczenie poziomych miejsc parkingowych, i wprowadzenie też oznakowania "Strefa Tempo 30 - Mówi projektodawca Sebastian Ociepka.

Strefa Tempo trzydzieści, oprócz spowolnienia i uspokojenia ruchu ma też dodatkowe zalety.

- Chodzi o to żeby okolica stała się bardziej przyjazna dla mieszkańców, żeby tam się lepiej mieszkało, żeby spadła emisja CO2. Są też badania, które pokazują, że w innych strefach wprowadzonych nie tylko w Polsce poziom hałasu spada nawet o 40 decybeli. To jest bardzo dużo - przekonuje Magdalena Wasiak z ZDMK.

Na projekt "Zielona Aleja Twardowskiego" zagłosowało prawie cztery tysiące osób. Zmiany, które przewiduje wejdą w życie od połowy kwietnia.


Posłuchaj naszego materiału:

Podwawelskie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto