Brak sygnałów o problemach w przebiegu egzaminu gimnazjalnego

11-04-2019

Z informacji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku wynika, że wszystkie szkoły z woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego odebrały arkusze egzaminacyjne.

Podziel się ze znajomymi
fot.pixabay.com
fot.pixabay.com
Dyrektor gdańskiej OKE Irena Łaguna poinformowała w czwartek PAP, że do komisji nie dotarły sygnały świadczące o tym, że w którejkolwiek ze szkół z terenu jej działania egzamin nie doszedł do skutku. Dodała, że wszystkie szkoły, w których zaplanowano egzamin, odebrały zestawy arkuszy egzaminacyjnych.

Dyrektor poinformowała też, że komisja nie odebrała sygnałów świadczących o ewentualnych kłopotach czy nieprawidłowo¶ciach związanych z organizacją i przebiegiem egzaminu.

W woj. pomorskim egzaminy gimnazjalne obejmują 22,8 tys. uczniów z 422 placówek, w woj. kujawsko-pomorskim – 19,3 tys. uczniów z 406 placówek.

Od poniedziałku w wielu polskich szkołach prowadzony jest strajk zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. W niektórych regionach, w tym w gdańskim, w protestują też nauczyciele zrzeszeni w oświatowej Solidarności. Strajk odbywa się w czasie egzaminów zewnętrznych: od środy do piątku piszą je gimnazjaliści. (PAP)


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto