Kardynał Kazimierz Nycz zabrał głos w sprawie tragedii na Muranowie

12-04-2019

Napisał, że „to mocne rekolekcje” tuż przed Wielkim Tygodniem. Według metropolity warszawskiego wydarzenia z wczoraj (12.04) są próbą przebaczenia i miłości dla wszystkich. Mowa o zabójstwie na plebanii kościoła Świętego Augustyna.

Podziel się ze znajomymi
Kardynał Kazimierz Nycz
Kardynał Kazimierz Nycz | fot. Wikipedia
Kardynał Kazimierz Nycz pisze, że jest w szoku. Zwłaszcza, że ofiarą stał się ojciec jednego z kapłanów naszej archidiecezji. Do tego, do zdarzenia doszło na terenie kościelnym. „Jeżeli człowiek nie może być pewny nawet w takim miejscu, do którego przychodzi po posługę religijną, to jest wielki znak zapytania, co się z tymi naszymi czasami stało” – można przeczytać na archidiecezjalnym portalu. Jednocześnie kardynał Nycz podkreśla, że zmusza to do solidarności ze wszystkimi, którzy cierpią z powodu tego zabójstwa. Zwłaszcza z rodziną zmarłego.

Metropolita warszawski zapewnia też o modlitwie za bliskich ofiary zabójstwa, parafię i Drogę Neokatechumenalną, do której należał zamordowany mężczyzna. Modli się także w intencji sprawcy, by Bóg był dla niego miłosierny, nawrócił go i wybaczył ten potworny czyn. Kardynał Nycz modli się też o wszystkich wiernych, aby wydarzenie to przemyśleli w kontekście zbliżającego się Triduum Paschalnego.

Przypomnijmy, wczoraj późnym popołudniem na teren kościoła Świętego Augustyna wtargnął agresywny mężczyzna. Zaatakował przypadkową ofiarę, którą stał się ojciec jednego z księży. Inny duchowny próbował pomóc ofierze, ale sam też został napadnięty przez sprawcę. Napastnik stracił przytomność i był reanimowany. Trafił do szpitala. Jest pod nadzorem policji. Nie wiadomo jakie były jego motywy.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto