4,5 tysiąca młodych przyjechało do Świątyni Opatrzności Bożej

15-04-2019

Uczestnicy Diecezjalnego Dnia Młodzieży modlili się i rozmawiali o Bogu. To na dzień przed Niedzielą Palmową (13.04). Spotkanie poprowadziły: zespół „Mocni w Duchu” i wspólnota „Młodość. Lubię to!”.

Podziel się ze znajomymi
Najpierw była ewangelizacja i rozważania. Nie zabrakło adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej. Podczas niej biskup Rafał Markowski mówił, że w dzisiejszych czasach przyznanie się do bycia człowiekiem wierzącym wymaga nie lada odwagi. Zachęcał też do tego, by w dorosłości wśród wielu trudów i obowiązków nadal być z Bogiem. Metropolita warszawski zaś przemawiając do gimnazjalistów i licealistów mówił im, że są młodością Kościoła.

Na Diecezjalny Dzień Młodzieży do Wilanowa młodzież przyjechała z hasłami Światowych Dni Młodzieży oraz z wizerunkami świętych, którzy byli patronami tegorocznego spotkania katolickiej młodzieży z Papieżem w Panamie. Całe spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej odbyło się także pod hasłem „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. Diecezjalny Dzień Młodzieży to spotkanie kardynała Kazimierza Nycza oraz biskupów pomocniczych Archidiecezji Warszawskiej na wzór spotkania młodzieży z Papieżem, które zwykle ma miejsce w Niedzielę Palmową.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto