Prokuratura chce unieważnienia decyzji księdza Babiarza w stowarzyszeniu Wiosna

09-05-2019

Prokuratura interweniuje w sprawie krakowskiego stowarzyszenia Wiosna. Do sądu trafił wniosek o unieważnienie wszystkich uchwał podjętych przez walne zgromadzenie członków organizacji pod koniec kwietnia.

Podziel się ze znajomymi
Szlachetna Paczka
Szlachetna Paczka | Marlena Chudzio
Prokuratura interweniuje w sprawie krakowskiego stowarzyszenia Wiosna. Do sądu trafił wniosek o unieważnienie wszystkich uchwał podjętych przez walne zgromadzenie członków organizacji pod koniec kwietnia. Prezes Wiosny ksiądz Grzegorz Babiarz nie może samodzielnie takiego zgromadzenia zwołać.

- Zarząd jest jednoosobowy. Taki zarząd nie jest w stanie skutecznie działać, nie jest w stanie skutecznie prowadzić spraw stowarzyszenia, dlatego tutejsza prokuratura wystąpiła z wnioskiem o kuratora, dlatego że jedynie ustanowienie kuratora jest w stanie umożliwić prawidłowe funkcjonowanie stowarzyszenia - twierdzi prokuratur Mariusz Oleś.

Prokuratura chce też ograniczyć księdzu Babiarzowi możliwość zarządzania finansami Wiosny do maksymalnie 10 tys. złotych. Rzecznik organizacji odpowiedzialnej za Szlachetną Paczkę Conrad Gadomski twierdzi, że nic mu o tym nie wiadomo.

- O tym na ten moment nie zostaliśmy poinformowani, sprawę znamy jedynie z mediów. Czekamy na oficjalne pismo od prokuratury w tej sprawie, natomiast jeżeli nawet byłaby taka decyzja, to ona nie wpłynie w żaden sposób negatywnie na działalność stowarzyszenia - uważa Gadomski.

Sąd ma tydzień na rozpatrzenie wniosku Prokuratury.
Posłuchaj materiału Kuby Paducha:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto