Motorniczowie z Krakowa walczyli o medal w Brukseli

10-05-2019

Motorniczowie z Krakowa jako jedyna reprezentacja z Polski pojechali do Brukseli by wziąć udział w Europejskich Mistrzostwach Motorniczych.

Podziel się ze znajomymi
Motorniczy zajęli 12. miejsce
Motorniczy zajęli 12. miejsce | DzidekLasek
Z medalami nie wrócili, ale i tak czują się zwycięzcami. Motorniczowie z Krakowa jako jedyna reprezentacja z Polski pojechali do Brukseli by wziąć udział w Europejskich Mistrzostwach Motorniczych. Na dwadzieścia pięć drużyn zajęli dwunaste miejsce. Konkurencje polegały między innymi na utrzymywaniu określonej prędkości z zaklejonym prędkościomierzem, awaryjnym hamowaniu w wyznaczonym miejscu i... grze w kręgle.

- Tajemnica tej konkurencji polegała na tym, żeby rozpędzić tramwaj i uderzyć w kulę tak, by ta kula strąciła jak najwięcej kręgli. Tutaj była tylko taka uwaga, że trzeba było od razu po uderzeniu wyhamować tramwaj, żeby nie uderzył w te kręgle - mówi jeden z reprezentantów motorniczy Sebastian Brykalski.

Zawodnicy wzięli udział w konkursie po raz pierwszy, ale już zapowiadają, że mają ochotę na więcej. Przyszłoroczne Europejskie Mistrzostwa Motorniczych odbędą się w Rumunii.
Posłuchaj materiału Kuby Paducha:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto