Wyniki audytu bezpieczeństwa porażają. 50 niebezpiecznych przejść dla pieszych w Krakowie

10-05-2019

Niepoprawnie namalowane oznakowanie, źle ustawione znaki drogowe i brak sygnalizacji. To tylko niektóre błędy, które wykazał audyt bezpieczeństwa wykonany na zlecenie krakowskich urzędników.

Podziel się ze znajomymi
Audyt wykazał 50 niebezpiecznych przejść dla pieszych
Audyt wykazał 50 niebezpiecznych przejść dla pieszych | Stiopa
Niepoprawnie namalowane oznakowanie, źle ustawione znaki drogowe i brak sygnalizacji. To tylko niektóre błędy, które wykazał audyt bezpieczeństwa wykonany na zlecenie krakowskich urzędników. Kontrola wykazała w mieście ponad 50 niebezpiecznych przejść dla pieszych. „Teraz zaczniemy naprawiać błędy” - zapewnia Magdalena Wasiak z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

- Przy ulicach Armii Krajowej, Bogusza, tam zostały poprawione na przykład same przejścia, nawierzchnia przy przejściu, obniżone zostały krawężniki. Brane są też pod uwagę przejścia zlokalizowane w okolicy szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia - mówi Wasiak.

Zdaniem Jakuba Stępka z platformy „Pieszy Kraków”, audyt to duży krok w stronę poprawy bezpieczeństwa, ale nie można zapominać o nawet drobnych zmianach.

- Na ul. Mogilskiej pieszy wszedł pod tramwaj, owszem, szedł na czerwonym świetle, natomiast trzeba sobie uświadomić, że sygnalizacja działa tam tak, że pieszy ma czerwone tylko na przejeździe dla tramwajów, natomiast na jezdniach już ma zielone - komentuje Stępek.

Na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych miasto przeznaczy ponad 1,2 mln złotych. Prace remontowe potrwają do września.
Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto