Nielegalna plantacja – zamknięta!

13-05-2019

Łącznie policjanci zabezpieczyli 19 kg suszu roślinnego i 61 krzewów konopi indyjskich.

Podziel się ze znajomymi
fot. KWP Olsztyn
fot. KWP Olsztyn
 Współpraca policjantów z Gdańska i Olsztyna doprowadziła do likwidacji nielegalnej plantacji. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to 800 tysięcy złotych. Zatrzymani są związani z olsztyńskim światkiem pseudokibiców. Policjantom w tej sprawie wsparcia udzielili także funkcjonariusze Straży Granicznej w Kętrzynie.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku ustalili, że na terenie województwa warmińsko-mazurskiego może być zlokalizowana nielegalna plantacja konopi indyjskich inne niż włókniste. Funkcjonariusze z Gdańska weszli w ścisłą współpracę z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie. Szczegółowa analiza zebranych informacji oraz dalsze ustalenia doprowadziły do wytypowania konkretnego miejsca uprawy oraz osób mogących mieć związek z tym przestępczym procederem. Z uwagi na trudne ukształtowanie terenu, gdzie miała znajdować się nielegalna plantacja, w realizację zaangażowano funkcjonariuszy Straży Granicznej z Kętrzyna.

Funkcjonariusze z Gdańska i Olsztyna na terenie powiatu ostródzkiego weszli do domu, w którym umiejscowiona była nielegalna plantacja - policjanci ustalili, że dom został zakupiony wcześniej specjalnie dla nielegalnego procederu. Wewnątrz zastali 37-latka. W tym samym czasie policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie na jednej z ulic Olsztyna zatrzymali drugą osobę podejrzaną o udział w tej nielegalnej działalności - mieszkańca Olsztyna. 39-latek był zaskoczony działaniem policjantów i nie stawiał oporu podczas zatrzymania.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości substancji odurzających oraz przetwarzania konopi i posiadania znacznych ich ilości. Za te przestępstwa grozi 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu obaj mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto