Łącznik Wisłostrady i Mostu Poniatowskiego pójdzie do remontu

14-05-2019

Drogowcy zamierzają kompleksowo zająć się zabytkowym zjazdem. To konieczne, bo jest on mocno wyeksploatowany. Według planów prace mają zostać zrealizowane jeszcze w tym roku.

Podziel się ze znajomymi
Łącznik Wisłostrady i Mostu Poniatowskiego pójdzie do remontu
Łącznik Wisłostrady i Mostu Poniatowskiego pójdzie do remontu | fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Ceglany wiadukt codziennie pozwala wjechać z Wisłostrady na Most Poniatowskiego w kierunku centrum oraz zjechać na Wisłostradę. To jeden z najważniejszych węzłów drogowych nad Wisłą. Ma już blisko 100 lat i ostatni mniejszy remont przechodził w 1963 roku. Jest on przystosowany do ówczesnego obciążenia, które przez lata rosło. Musi więc zostać wzmocniony i dostosowany do współczesnych realiów.

Zarząd Dróg Miejskich planuje wykuć stare spoiny i zużyte kamienne elementy. Zastąpią je zupełnie nowe. Naprawione będą także skrzydła wiaduktu, które trzeba odkopać. Renowacji zostaną poddane balustrady. Nowa nawierzchnia łącznika z wytrzymałą podbudową i odwodnieniem. Na koniec pojawią się też nowe lampy i zieleń. Remont ma potrwać do końca tego roku. Na razie jednak trwa przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca prac. Drogowcy czekają na oferty do 27 maja.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto