15 tysięcy złotych miesięcznie dla prezesa Wiosny? Rzecznik zaprzecza

13-05-2019

15 tysięcy złotych pensji i samochód służbowy dla księdza Grzegorza Babiarza i jego współpracowników. Taką decyzję nieoficjalnie miało podjąć walne zgromadzenie członków stowarzyszenia Wiosna.

Podziel się ze znajomymi
Szlachetna Paczka
Szlachetna Paczka | Bartłomiej Plewnia
15 tysięcy złotych pensji i samochód służbowy dla księdza Grzegorza Babiarza i jego współpracowników. Taką decyzję nieoficjalnie miało podjąć walne zgromadzenie członków stowarzyszenia Wiosna. "To tylko plotki" - dementuje rzecznik prezesa Wiosny Conrad Gadomski.

- Ksiądz Grzegorz Babiarz kontynuuje linię, którą wytyczył pierwszy prezes Wiosny, który nie pobierał pensji. Ksiądz Babiarz również nie pobiera pensji za pełnienie swojej misji, z drugiej strony również nieprawdą jest fakt, jakoby ksiądz Babiarz podróżował samochodem służbowym - mówi Gadomski.

Uchwała walnego zgromadzenia powstała po to, aby ksiądz Babiarz i współpracownicy mogli pokryć koszty poniesione w pracy. Są to na przykład wydatki na podróże pociągiem. Zdaniem Gadomskiego 15 tysięcy złotych to jedynie próg bezpieczeństwa ustanowiony przez członków stowarzyszenia. Krakowska prokuratura chce, aby sąd uchylił decyzję podjętą przez władze Wiosny.
Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto