Wypożycz bezpłatnie przyczepkę rowerową!

14-05-2019

Z takiej propozycji mogą skorzystać rodzice gdańskich przedszkolaków.

Podziel się ze znajomymi
Wypożycz bezpłatnie przyczepkę rowerową!
Wypożycz bezpłatnie przyczepkę rowerową!
 Promocja jazdy rowerem oraz zwiększenie bezpieczeństwa podczas samej jazdy. Referat Mobilności Aktywnej gdańskiego Urzędu Miasta rusza z cyklem akcji skierowanych do uczniów i rodziców. Ci, którzy mają dzieci w gdańskich przedszkolach będą mogli wypożyczyć bezpłatnie przyczepki rowerowe.

Kampania „Przyczep się” rusza w maju, potrwa do października. Na początek przyczepki rowerowe trafią do 11 placówek położonym w tak zwanym Centralnym Paśmie Usługowym, obejmującym m.in. Wrzeszcz, Oliwę i Śródmieście. - Każdy zainteresowany rodzic będzie mógł w przedszkolu, do którego uczęszcza jego dziecko, bezpłatnie wypożyczyć na tydzień przyczepkę rowerową i wypróbować jazdę nie tylko po mieście, ale i w terenie. – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska.- Jeśli pomysł się sprawdzi, w przyszłości planujemy zakupienie większej liczby takich przyczepek.

Drugą akcją, którą Miasto Gdańsk będzie zachęcać młodych mieszkańców do aktywności mobilnej, będą warsztaty w ramach „Programu nauki jazdy rowerem w ruchu ulicznym”. Zajęcia skierowane są do uczniów klas V-VIII gdańskich szkół podstawowych. Szkoły zainteresowana udziałem w programie mogą zgłaszać chęć uczestnictwa pod adresem rowerowymaj@gdansk.gda.pl

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto