Noc muzeów

15-05-2019

Noc muzeów to cykliczna impreza odbywająca się niemal w całej Europie. Głogów po raz kolejny przyłącza się do obchodów.

Podziel się ze znajomymi
Plakat Nocy Muzeów
Plakat Nocy Muzeów | Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
 Noc muzeów to europejska inicjatywa, w której Zamek bierze udział od kilku lat. W tym roku na odwiedzających również czekają liczne atrakcje.

„W zamkowej fosie obóz rozbiją żołnierze. Będzie można zobaczyć i zapoznać się ze sprzętami i bronią, którą używają. Także w fosie będzie można przymierzyć XVII-wieczny strój oraz odwiedzić różne warsztaty, między innymi tkackie czy kowalskie. A najmłodsi uczestnicy zobaczą zabawki, którymi dawniej się bawiono.”- opowiedział nam Maciej Iżycki

Z kolei zamkowy dziedziniec będzie miejscem, w którym będzie można obserwować musztrę paradną i bojową w wykonaniu grupy rekonstruktorów.

„Muzeum to także wystawy. W sobotę 18 maja zapraszamy do zwiedzania wystaw – „Pamięć głogowskich kamieni”, „Łódź dłubanka ze zbiorów MAH”, „Ziemia głogowska pełna archeologicznych tajemnic”, „Głogowianie 1945”, „Obrona Głogowa w 1109 roku”, Mieszczaństwo głogowskie przełomu XIX i XX wieku”, „Szable i pałasze żołnierza polskiego 1794 – 1918” oraz „Skarb z Głogowa”. Szczególnie gorąco zachęcamy do oglądania jednej z najcenniejszych pamiątek, jakie zachowały się po dawnym Głogowie czyli obrazu „Święty Hieronim pokutujący”, dla którego powstała w Muzeum Archeologiczno – Historycznym galeria jednego obrazu.”- dodaje rzecznik Muzeum.

To nie wszystkie czekające na nas atrakcje. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej głogowskiego Muzeum.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto