Uroczyste wspomnienie Świętego Andrzeja Boboli

16-05-2019

Przypada ono dokładnie dziś (16.05). Z tej okazji przygotowano w Warszawie główne obchody ku czci patrona Polski i metropolii warszawskiej. Będą na Mokotowie.

Podziel się ze znajomymi
Uroczyste wspomnienie Świętego Andrzeja Boboli
Uroczyste wspomnienie Świętego Andrzeja Boboli | fot. Archidiecezja Warszawska
Tradycyjnie uroczystości będą w Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli przy Rakowieckiej. Przewodniczyć im będzie metropolita warszawski – kardynał Kazimierz Nycz. Msza Święta rozpocznie się o godzinie 18:00. Mokotowskie sanktuarium ma charakter narodowy. Tam spoczywają w całości zachowane relikwie męczennika, który jest patronem naszego kraju oraz metropolii warszawskiej.

Święty Andrzej Bobola urodził się w 1591 roku w Strachocinie koło Sanoka. Gdy dorósł, został jezuitą i w 1622 roku przyjął święcenia kapłańskie. Przez całe swoje życie był wychowawcą, kaznodzieją i spowiednikiem. Szczególnie umiłował sobie młodzież. Działał w Wilnie, Połocku, Warszawie, Łomży i Pińsku. Kiedy Kozacy napadli na Janów Poleski i okoliczne wsie w 1657 roku, Andrzej Bobola został okaleczony, a później zamordowany. Męczennik został kanonizowany w 1938 roku, a w 2002 został ogłoszony patronem Polski.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto