Piłkarze po amputacjach zmierzą się w meczach z Irlandią w Krakowie

06-06-2019

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu już w ten weekend dwukrotnie zmierzy się z reprezentacją Irlandii.

Podziel się ze znajomymi
Amp futbol
Amp futbol | Piotr Bieniecki/www.fototeo.pl/licencja: CC BY-SA 4.0
Reprezentacja Polski w amp futbolu już w ten weekend dwukrotnie zmierzy się z reprezentacją Irlandii. Zawodnicy po amputacjach zmierzą się na stadionie Prądniczanki w Krakowie. To kolejny etap przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które również odbędą się w Krakowie.

- Nie wyobrażam sobie, żebyśmy, grając u siebie, "na własnych śmieciach", jak to się mówi pospolicie, mieli walczyć o coś innego niż medal. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że powiem "fajnie będzie, jak wyjdziemy z grupy" - mówi trener reprezentacji Marek Drogosz.

Pierwszy mecz rozegrany będzie w sobotę, a do rewanżu dojdzie w niedzielę. To sprawdzian nie tylko dla zawodników, ale też dla miasta.

- Prezes Prądniczanki nie spodziewał się, że na otwarcie stadionu będzie miał mecz międzypaństwowy Polska-Irlandia i z tego się bardzo cieszymy, bo ten stadion to prawdziwa perełka - mówi Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa do spraw sportu.

Przed spotkaniem Polska - Irlandia na stadionie Prądniczanki odbędzie się mecz gwiazd i przyjaciół amp futbolu. Na boisku zmierzą się między innymi trener Cracovii Michał Probierz i prezes Wisły Kraków Rafał Wisłocki.
Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto