Specjaliści skontrolują Most Siekierkowski

11-06-2019

Pod lupę pójdą stalowe liny. W najbliższym czasie mają się na nie wspiąć alpiniści. Zarząd Dróg Miejskich chce mieć pewność, że popularna przeprawa jest bezpieczna.

Podziel się ze znajomymi
Specjaliści skontrolują Most Siekierkowski
Specjaliści skontrolują Most Siekierkowski | fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Sprawdzone zostanie mocowanie lin oraz ich stan. Możliwe, że przy codziennej eksploatacji mostu doszło do poluzowania się niektórych elementów, niewykluczone też, że warunki atmosferyczne doprowadziły do powstania rdzy. Alpiniści wejdą na sam szczyt mostu, a potem stopniowo zjadą po linach aż do poziomu chodnika. Wszystko po to, by dokładnie przyjrzeć się elementom przeprawy. Kontrola potrwa kilka dni i nie powinna przysporzyć kierowcom utrudnień w ruchu.

Most kontrolowany był już na początku tego roku. ZDM przyjrzał się linom dzięki dronom z kamerami. Ta inspekcja była jednak pobieżna. Dlatego kiedy wreszcie warunki pogodowe na to pozwalają – kontrolę przeprowadzą ludzie. Most Siekierkowski ma już 17 lat. Codziennie korzysta z niego ponad 105 tysięcy pojazdów. Przeprawa łączy Mokotów i Pragę-Południe. Jest skrótem na Gocław, Saską Kępę i do Wału Miedzeszyńskiego, a w drugą stronę służy podróżującym w okolice Sielec, Wilanowa, Ursynowa czy Piaseczna.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto